Zastosowanie mikrokrzemionki w przemyśle kosmetycznym

biały proszek pochodzący z krzemionki

Mikrokrzemionka to związek chemiczny, który znajduje zastosowanie w wielu różnych dziedzinach, a w ostatnim czasie zyskuje też na popularności w przemyśle kosmetycznym. Jest to składnik, który potrafi zdziałać cuda dla skóry, dlatego też wiele marek kosmetycznych decyduje się na jego dodanie do swoich produktów. Czytając poniższy tekst, dowiesz się, dlaczego mikrokrzemionka jest tak skuteczna i jakie właściwości posiada.

Czym jest mikrokrzemionka?

Mikrokrzemionka to związek chemiczny z grupy krzemianów, który w strukturze zawiera krzem i tlen. Z powodu swojej budowy ma bardzo dużo właściwości, sprawiających, że jest idealnym składnikiem do produkcji kosmetyków. Nic więc dziwnego, że cieszą się one tak dużym zainteresowaniem.

Jakie właściwości posiada mikrokrzemionka?

Pył krzemionkowy posiada wiele korzystnych właściwości dla naszej skóry. Po pierwsze, działa antybakteryjnie i przeciwzapalnie, dzięki czemu zapobiega powstawaniu stanów zapalnych. Po drugie, silnie oczyszcza skórę, usuwając zanieczyszczenia i martwe komórki naskórka. Po trzecie, ma właściwości regenerujące i nawilżające, co pomaga w utrzymaniu odpowiedniego poziomu nawilżenia. Poza tym mikrokrzemionka działa antyoksydacyjnie, co przyczynia się do opóźnienia procesów starzenia się skóry.

Jakie produkty kosmetyczne zawierają mikrokrzemionkę?

Mikrokrzemionka jest coraz częściej stosowana w różnego rodzaju produktach kosmetycznych. Możemy ją znaleźć m.in. w kremach do twarzy, tonikach, maseczkach i peelingach. Z powodu swoich właściwości doskonale wpływa na kondycję skóry, poprawiając jej wygląd i zapobiegając powstawaniu stanów zapalnych. Z tego powodu warto zwrócić uwagę na produkty kosmetyczne, które zawierają pył krzemionkowy i wprowadzić je do swojej codziennej pielęgnacji skóry.